Geleceği planlarken yalnızca geçmişte olanların benzer şekilde tekrarlanacağına inanırsanız ya da sadece hayal gücünüze güvenip dış koşulları göz ardı ederseniz hüsrana uğrayacağınız ortadadır. Bu sözü 12 yıl gibi kısa sayılacak bir sürede geleceğin şekillenmesinde söz sahibi konuma yükselmiş iki grubun kurucusu olarak gönül rahatlığıyla söylüyorum.

2007 yılında DİA Holding FZCO ile çıktığım yolculuğun her adımında edindiğim deneyimleri sadece işe değil, hayata yapılmış bir yatırım gibi gördüm. 12 yıl sonra bugün, bu yolculuk yurt dışında DİA Holding, yurt içinde ise CCN Holding olarak devam ediyor. Geçen sürede 8 bin kişiye ulaşan güçlü kadromuzun imza attığı işler göz kamaştırıcı. Birlikte çalışmaktan gurur duyduğumuz, çağımızın en büyük mimarlarından Zaha Hadid’in muhteşem eseri Baku Haydar Aliyev Kültür Merkezi ile Avrupa’nın en büyük hastanesi Ankara Bilkent Şehir Hastanesi gibi devasa projeler aslında buzdağının görünen kısmı. Bunlara ulaşmak için yürünen yolda harcanan emek, karşılaşılan zorlukları aşma iradesi, bir ailenin bireyleri gibi birbirimize kenetlenmekten doğan güç aynı zamanda ileride başaracaklarımızın teminatı.

2008’den itibaren her yıl dünyanın en büyük inşaat şirketleri sıralamasında ilk 200’ün içinde yer aldık. Bu durumun, hastane yönetim süreçlerinde verdiğimiz klinik, servis, güvenlik, teknik alanlarındaki hizmetin büyüklüğünü, eğitim sektörüne adım atarak ülkemizin geleceğine yaptığımız yatırımların önemini gölgede bırakmasını istemem. Çağın bir adım önünde olmaya kararlı, dünyaya güzellik katma arzusuyla hareket eden ailemizin başarılarında katkısı olan herkese teşekkürü bir borç biliyorum.

Murat Çeçen