Değerli Paydaşlarımız, 

2007 yılında DİA Holding FZCO ile çıktığımız yolculuğun her adımında edindiğimiz deneyimleri sadece yaptığımız işe değil, geleceğe yapılmış bir yatırım gibi gördük. Bugün yolculuğumuz farklı sektörlerdeki yaklaşık 6.500 kişilik güçlü bir aile ile devam ediyor. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında imza attığımız başarıların mutluluk ve gururunu taşıyor, yeni başarılar elde etmek için büyük bir heyecan ve emekle çalışıyoruz.

İnşaat sektöründe; birlikte çalışmaktan gurur duyduğumuz, çağımızın en büyük mimarlarından Zaha Hadid’in muhteşem eseri Bakü Haydar Aliyev Kültür Merkezi ile Avrupa’nın en büyük hastanesi Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Türkiye’de kamu-özel iş birliği modeli ile gerçekleştirilmesi öngörülen projeler arasında finansman anlaşması imzalanan ilk proje olma özelliği taşıyan Mersin Şehir Hastanesi gibi devasa projelere imza attık. Zaman içerisinde işletmede edindiğimiz deneyimi bu projelerin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri içerecek şekilde projelerimize aktardık ve dış paydaşlarımıza da hizmet vermeye başladık. Bugün hastanelerden, alışveriş merkezlerine; hidroelektrik santrallerden, otellere kadar birçok alanda edindiğimiz tecrübe ile tüm sektör ve yapılarda dünya standartlarında entegre tesis yönetimi yapacak kapasiteye ulaştık. Tüm süreçlerimizi yüksek teknoloji ve dijitalleşme ile yürütme hedefimiz bağlamında teknoloji alanında yatırımlar yaptık. Bugün Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Hizmetleri kapsamında 50.000 teknolojik aktif cihaz ve yazılıma kesintisiz hizmet veriyor, dünya standartlarında yazılım ve sistem entegrasyon çözümleri sunuyoruz. Aynı zamanda elektrik-mekanik taahhüt ve teknik işletme ile bakım faaliyetleri gerçekleştirirken yenilenebilir enerji kaynakları üzerine mühendislik, tedarik ve kurulum hizmetleri sunuyor ve projeler geliştiriyoruz.

Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olarak grubumuzda ve yönetim kurulumuzdaki yüksek kadın oranları ile kadın istihdamının artırılmasına yönelik uygulamaları yaygınlaştırarak faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlere ve iş dünyasına örnek olmayı hedefliyoruz.

Toplumsal sorumluluğumuzun bilinciyle faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda toplumun kalkınması ve gelişmesi için destek veriyoruz. Sorumlu Yatırım İlkeleri (PRI) imzacısı olan bir grup olarak, sürdürülebilir küresel finans sistemine ulaşmayı amaçlayan ilkelere uygun olarak faaliyetlerimizi yürütüyor ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımıza da devam ediyoruz.

Bu yolculukta bizlerle beraber yürüyen başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor; güçlü kadromuz, deneyimimiz ve heyecanımızla ekonomik ve toplumsal değer katmaya devam edeceğimizi bildirmekten mutluluk duyuyoruz.